Centru de excelenta

CENTRUL MEDICAL POLICLINICO DI MONZA

Tehnician radiolog Bucuresti CENTRUL MEDICAL POLICLINICO DI MONZA

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Radiologie si Imagistica medicala

Bucuresti - Bucuresti >Anunt expirat - job inactiv

Spitalul Monza, parte din grupul “Policlinico di Monza” ce însumează zece spitale din Italia, este specializat în efectuarea de intervenții chirurgicale complexe și în asigurarea de servicii medicale integrate de înaltă performanță. Apartenența la un grup internațional înseamnă accesul Spitalului Monza la peste 20 de ani de expertiză și inovație în domeniul medical, oferirea unor servicii medicale la standarde de calitate europene, precum și formarea profesională continuă a personalului medical în centre internaționale de prestigiu. În plus, colaborarea permanentă între medicii grupului face posibilă realizarea anumitor intervenții cu grad mare de dificultate sau în premieră pentru România.

Tehnician CT/Radiologie

Profilul candidatului ideal:

• Experienta in domeniu este un plus,

• Excelente abilitati de comunicare atat cu colegii cat si cu pacientii.

• Autorizatie de libera practica,

• Abilitatea de a respecta politicile, procedurile si protocoalele din cadrul clinicii,

• Orientare spre nevoile clientilor,

• Experienta RMN reprezinta un avantaj, dar nu este obligatorie.

Responsabilitati:

• Identificare de nevoi ale pacientilor in vederea examinarii medicale prin intermediul CT

• Consilierea medicala a acestora in vederea examinarii corecte,

• Asigurarea pacientului cu informatii concrete despre functionarea aparatului asupra sa,

• Pregatirea echipamentelor pentru investigatiile medicale,

• Asista medicul radiolog conform necesitatilor.

Program de lucru:

• Regim full-time- contract de prestari servicii cu PFA/PFI.

NU trebuie sa aplice candidate care cauta oportunitati pe termen scurt sau care sunt in cautarea unor oportunitati part time. NU trebuie sa aplice candidatii care nu pot sau nu vor sa respecte protocolul de lucru dintr-un mediu profesionist.