Fundatia Policlinici Sociale Regina Maria este o organizatie non-profit care ofera asistenta medicala integrata gratuita persoanelor fara venituri si fara asigurare medicala sau cu venituri foarte mici din Bucuresti prin intermediul Policlinicii de l...
citeste mai mult

Fundatia CMU Regina Maria

Specialist marketing si comunicare Bucuresti Fundatia CMU Regina Maria

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Medicina

Bucuresti - Bucuresti >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

Fundraising & Project Management Specialist

Cautam un Fundraiser specializat in scrieri de proiecte. Ne dorim un coleg creativ si organizat, cu experienta in atragerea de fonduri in special prin scrierea de proiecte atat catre companii finantatoare, cat si catre alte organisme (ONG-uri, fonduri europene, fonduri elvetiene, fonduri norvegiene etc)

Candidatul ideal poate construi cu usurinta si mentine relatii cu donatorii fundatiei. Ne dorim o persoana pozitiva, optimista si entuziasta care sa experimenteze si sa construiasca in echipa strategii aliniate la misiunea fundatiei.

Responsabilitati:

Identificarea oportunitatilor de finantare si scrierea de proiecte

Urmarirea proiectelor in derulare si intocmirea rapoartelor specifice

Monitorizarea strategiilor de CSR ale donatorilor si a call-urilor de granturi/proiecte.

Dezvoltarea de campanii/ concepte de campanii de fundraising impreuna cu specialistul de comunicare

Construirea de noi relatii cu posibili donatori si alte organizatii non-profit prin participarea la conferinte, evenimente, targuri si workshop-uri relevante

Crearea si mentinerea actualizata a bazei de date cu donatori alocati

Participarea si asigurarea de suport pentru activitatile organizate si promovate de catre fundatie, precum Gala Anuala si alte evenimente de fundraising dezvoltate pe parcursul anului

Stransa colaborare cu echipa fundatiei pentru crearea strategiei anuale de fundraising si comunicare si organizarea de evenimente de fundraising,

participarea la dezvoltarea de campanii/mecanisme de fundraising impreuna cu specialistul de comunicare pe canalele fundatiei si identificarea de noi canale/ instrumente

Intocmire statistici si rapoarte ce tin de activitatea de Fundraising a Fundatiei.

Ce ne dorim de la tine?

Experienta in project Management si in proiecte de finantare

Studii superioare economice, sociale, de comunicare sau marketing- de preferat cunoasterea unei limbi straine (min limba engleza)

Experienta in sectorul non-profit (minimum un an) si in derularea de campanii de fundraising- de preferat aptitudini de comunicare si prezentare a programelor fundatiei.

Aptitudini de comunicare si prezentare a programelor fundatiei

Abilitati de planificare, negociere, orientare catre rezultate si atentie la detalii

Rezistenta la stres si capacitate de a lucra in salturi

Bun jucator in echipa

Deschiderea si dorinta de implicare in cauze sociale

Gandire creativa si axare pe solutii

Structura raportare: Fundraising Manager si colaborare Mrk/Pr Manager

Despre ONG:

Organizatia este o fundatie locala activa in domeniul Sanatatii si Educatiei. Programele noastre: doua Policlinici Sociale adresate persoanelor fara venituri si cu venituri mici si doua centre educationale, din Baneasa si Clinceni.