Lanț de clinici de medicină dentară deschis in 2011, cu 3 locații în Bucuresti. Avem o echipă de 60 de medici, asistente, personal administrativ. Asigurăm tratamente dentare pentru peste 10.000 de pacienți. Oferim pacientilor Clinicilor Dr...
citeste mai mult

Clinicile Dr. Leahu

Specialist HR Bucuresti Clinicile Dr. Leahu

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Medicina

Bucuresti - Bucuresti >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

Ei sunt specialiștii din Clinica dentară Dr. Leahu

Echipa de medici din Clinicile dentare Dr. Leahu este pregătită să trateze orice problemă a dinților, să îți câștige sănătatea dentară cu cele mai bune cunoștințe despre implanturi dentare, coroane și fațete dentare, aparate dentare, tratamente de chirurgie dentară și albire a dinților.

Post disponibil: HR Manager

Candidatul ideal:

Studii superioare de specialitate;
Minim 3 ani experienta anterioara intr-o pozitie de conducere a unui departament de resurse umane;
Persoana planificata, organizata, analitica;
Atitudine pozitiva, proactiva, orientata spre rezultate;
Foarte bune cunoastinte de legislatie in domeniul muncii si de bugetare salariala;
Excelente abilitati de comunicare si relationare;
Abilitatea de a transmite o imagine pozitiva si profesionala angajatilor si partenerilor;
Abilitatea de a manipula in mod corespunzator informatii sensibile si confidentiale;
Abilitati excelente de gestionare a timpului, de prioritizare, organizare pentru proiecte multiple cu date de finalizare diferite;
Cunostinte avansate de lucru in MS Office.

Descrierea jobului

Obiectivul principal al postului este managementul de personal al organizatiei:
- Construieste si implementeaza politici de personal corecte, oportune si in corespondenta cu nevoile companiei;
- Coordoneaza la nivelul organizatiei construirea procedurilor de lucru si monitorizeaza revizuirea acestora;
- Coordoneaza departamentul de resurse umane;
- Construieste procedurile de resurse umane si asigura implementarea lor corecta;
- Identifica cerintele de recrutare, instruire, propune si implementeaza planuri de recrutare;
- Propune programe de de dezvoltare profesionala a angajatilor;
- Monitorizeaza si evalueaza mediul de lucru al companiei, cultura organizationala, relatiile de colaborare dintre departamente, relatiile ierarhice manageri-angajati, in vederea asigurarii unui nivel de performanta si eficienta a proceselor cat mai ridicat;
- Ofera consultanta si sprijin profesional angajatilor

Program: Full time