SC RONDA MEDICAL SRL este o companie cu sediul în Cluj-Napoca, care funcționează din 1999 şi îşi desfăsoara activitatea în domeniul import-export si comercializarea dispozitivelor medicale. Societatea RONDA MEDICAL, reprezentant al concernu...
citeste mai mult

Ronda Medical

Reprezentant medical Bucuresti Ronda Medical

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Ortopedie si traumatologie

Tip job: Full-time

Zile lucratoare: Luni Marti Miercuri Joi Vineri

Bucuresti - Bucuresti >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

Candidatul ideal

Persoanei care se va alatura echipei noastre i se cer urmatoarele:- Studii superioare de medicina sau domenii conexe (cerinta obligatorie);
- Permis de conducere categoria B si experienta in condus (cerinta obligatorie)
- Experienta de minim 2 ani in domeniu , pe pozitie similara (constituie avantaj)
- Experienta in sala de operatii (constituie  un avantaj semnificativ) - Foarte importanta aceasta cerinta!
- Cunostinte referitoare la sistemul de achizitii publice constituie un avantaj
- Foarte bune abilitati de comunicare, persoana dinamica, organizata, diplomata
- Un bun gestionar al timpului; capabil sa lucreze cu deadline-uri clare si sa dovedeasca rezistenta la stress.
- Bun jucator de echipa
- Tinuta si prestanta de business
- Logic, analitic, organizat, capabil de performanta, cu foarte bune abilitati de negociere
- Cunostinte foarte bune de limba engleza (vorbit, scris, citit)
- Cunostinte solide de operare calculator (MS Office, Navigare Internet)

Descrierea jobului

La ce ne asteptam de la viitorul nostru coleg/ viitoarea noastra colega?- Promovarea produselor pe care le distribuim prioritar pe segmentul de ortopedie - endoprotezare de sold/ genunchi ( secundar pe alte specialitati medicale)
- Consolidarea si dezvoltarea relatiei cu clientii (spitale, clinici de stat si private, medici de specialitate)
- Gestionarea si dezvoltarea vanzarilor
- Gestionarea contractelor cu clientii, urmarirea derularii contractelor
- Implicarea directa in sustinerea educatiei continue a medicilor ( rezidenti si specialisti) prin participarea si implicarea in cursuri dedicate acestora.
- Reprezentarea organizatiei la licitatii si alte tipuri de proceduri de achizitie publica si privata in Bucuresti si anumite zone din provincie
- Raportarea zilnica a activitatii
- Sustinerea echipei in organizarea de / participarea la evenimente
- Implicare in conceperea si derularea strategiei de marketing si promovare
De ce va beneficia viitorul nostru coleg/ viitoarea noastra colega?- Salar fix si bonusuri in functie de realizari
- Masina de serviciu, telefon, laptop si toate instrumentele necesare bunei desfasurari a activitatii
- Training-uri, coaching si alte forme de instruire in tara si strainatate
- Suport din partea intregii echipe
- Posibilitate reala de a creste in organizatie

Descrierea companiei

Ronda Medical este o echipa de oameni dinamici si proactivi carora le place sa munceasca impreuna. Domeniul principal de activitate este distributia de dispozitive medicale si implanturi pentru ortopedie, neurochirurgie, bmf, chirurgie plastica si reparatorie si nu numai. Suntem unici distribuitori pentru DePuySynthes , o companie Johnson & Johnson in Romania ( www.synthes.com, http://emea.depuysynthes.com/)