Medical Finance a luat fiinta acum 8 ani, initial ca si finantator de solutii medicale urmand ca la scurt timp sa ne pozitionam si ca integrator de solutii medicale atat pentru mediul privat cat si pentru cel public. Medical Finance este reprezentan...
citeste mai mult

Medical Finance Ultrasound

Reprezentant medical Bucuresti Medical Finance Ultrasound

Tip job: Full-time

Zile lucratoare: Luni Miercuri Joi Vineri

Bucuresti - Bucuresti >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

Reprezentant medical vânzări, București

Cerințe:
- minim 2 ani de experienţă în domeniul medical
- disponibilitate la deplasări în ţară şi străinătate până la 50%
- studii superioare în domeniu
- foarte bun vorbitor de limbă engleză
- permis de conducere categoria B

Responsabilități:
- furnizează informații privind aplicații clinice și performanțe tehnice, în timpul procesului de vânzare, demonstrând în totalitate, caracteristicile echipamentelor de ultrasonografie Samsung, incluzând explicații privind utilizarea și capacitățile tehnice ale produsului precum şi beneficiile pentru cumpărători
- demonstrații post-vânzare în vederea înțelegerii utilizării echipamentului achiziționat, în funcție de configurația fiecărui echipament în parte
- monitorizează instalarea echipamentelor de ultrasonografie Samsung
- participă la evenimente medicale dedicate
- oferă demonstraţii de produs în cadrul evenimentelor medicale la care compania participă
- susţine prin cunoştinţele tehnice departamentul de vânzări, marketing şi service after-sales
- menţinerea şi dezvoltarea relaţiilor cu partenerii şi clienţii