firma de dispozitive medicale care activeaza in partea de sv a tarii

nico promedic srl

Registrator medical Timisoara nico promedic srl

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Oftalmologie

Tip job: Full-time

Zile lucratoare: Luni Miercuri Joi Vineri

Timisoara - Timis >Anunt expirat - job inactiv

Descriere : Firma de dispozitive medicale angajam absolventi pentru postul de registrator medical,full-time in Timisoara.

Responsabilitati:
  • Intampina pacientii care sosesc in clinica si le ofera informatiile solicitate, verifica datele pacientilor si ii indruma;
  • Preia apelurile telefonice;
  • Programeaza sau reprogrameaza pacientii la diferite consultatii/investigatii;
  • Incaseaza contravaloarea serviciilor medicale;
  • Gestioneaza documentele pacientilor (fise medicale, fise de solicitare, dosare medicale, etc);
  • Elibereaza rezultatele investigatiilor;
  • Preia si distribuie corespondenta;
 Candidatul ideal va avea:
  • Nu e necesara experienta cu clientii;
  • Absolvirea Scolii Postliceale Sanitare constituie un avantaj;
  • Personalitate dinamica, orientare catre nevoile pacientilor;
  • Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Atentie la detalii;
  • Limba engleza – nivel mediu;
  • Cunostinte medii de utilizare a calculatorului – internet, aplicatiile Word, Excel;
  • Studii medii finalizate.
Toate aplicatiile pentru pozitia de Registrator Medical Timisoara trebuie transmise pe adresa de email : ****@***.**