Compania B. Braun Melsungen A.G. și-a înființat sucursala din România în octombrie 1998, în Timișoara, încurajată de succesul înregistrat în alte țări din regiune, precum Polonia, Ungaria, Cehia sau Slovacia. Grupul B. Braun pune în 2...
citeste mai mult

SC Avitum SRL

Psiholog Suceava SC Avitum SRL

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Psihologie

Suceava - Suceava >Anunt expirat - job inactiv

Compania internationala B.Braun este in cautarea unui nou coleg pentru postul de psiholog pentru Centrul de Dializa din Suceava.

B.Braun Avitum este subsidiara din România a concernului german cu acelasi nume, lider mondial în tratamentul afectiunilor renale, cu experienta de peste 170 de ani în domeniu, înregistrând în anul 2010 peste 40.000 de angajati în 50 de state si o cifra de afaceri de peste 4 miliarde de euro.

În România compania B.Braun Avitum a intrat din anul 2004, cu investitii directe de peste 15 milioane de euro si a reusit sa se pozitioneze ca jucator major al pietei românesti de produse si servicii pentru dializa. Deschis în iunie 2010, Centrul de Dializa B.Braun Avitum a ramas cel mai modern din Suceava. Este singurul centru de dializa din România în care pacientii beneficiaza de un sistem integrat, care conecteaza aparatele de dializa cu un post de comanda central, numit Nexadia.

Cerințe:

studii superioare  - absolvent al facultatii de psihologie cu aviz de libera practica;

cunostinte operare calculator: Microsoft Word, MS Office, Powerpoint;

cunostinte medii de limba engleza ;

capacitate de invatare si adaptare;

abilitati de organizare.

 Avantaje:

  •    Salariu motivant + decontarea transportului
  •    Mediu de lucru stabil, la standard internationale, in care se incurajeaza :

-   dezvoltarea profesionala cat si cea personala

-   oferirea de training-uri si diverse metode de dezvoltare

-   stimularea initiativei angajatilor prin oferirea de bonusuri

-    echipa unita, profesionista

Program de lucru: full-time

     Responsabilitati:

  •  Asigura suportul psihologic al pacientilor dializati, cu deplina responsabilitate tinand cont de   specificul fiecaruia dintre acestia si de bunele practici stipulate de regulamentele companiei;
  •  Activitati de consiliere psihologica, psihoterapie si activitati de dezvoltare personala, pentru prevenirea tulburarilor emotionale si de personalitate ale pacientilor tratati in centrul de dializa;
  •  Evalueaza functiile si procesele psihologice frecvent intalnite la pacientii dializati, stabilind un psihodiagnostic si/sau recomandand cai psihologice de solutionare a problemelor constatate;
  •  Intocmeste si actualizeaza fisa psihologica a fiecarui bolnav dializat, in urma unor instrumente psihologice aplicate periodic;
  •  Investigheaza, din punct de vedere psihosocial, pacientii ce urmeaza a fi dializati
  •  Disponibilitate pentru a intra in relatie contractuala cu CASMB;
  •  Informatii detaliate vor fi disponibile odata cu aplicarea la acest post.

Sunt invitati sa aplice persoanele care isi doresc sa se dezvolte profesional alaturi de companie pe termen lung si vad perspectiva de a lucra in cadrul unui angajator stabil, ce doreste sa construiasca o istorie de succes pe piata medicala din Romania. De asemenea, sunt invitati sa aplice candidatii responsabili, care isi practica meseria cu pasiune si integritate profesionala.