Cabinetul veterinar Gemma Animal Care isi mareste echipa. Suntem in cautarea unui medic veterinar si asistent/tehnician cu experienta.

S.C. Gemma Animal Care S.R.L.

Medic veterinar Pitesti S.C. Gemma Animal Care S.R.L.

Pitesti - Arges >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

Descriere Companie

La cabinetul veterinar Gemma Animal Care Pitesti, puteti beneficia de o gama completa de servicii veterinare, incepand de la consultatii de specialitate, tratamente, analize, ecografii, vaccinari, interventii chirurgicale complexe si terapie intensiva.

Vizitele periodice la cabinetul veterinar, pot preveni eventualele probleme de sanatate ce pot aparea. Recomandam sa faceti cel putin doua vizite anuale la cabinet, chiar daca animalutul dvs este aparent sanatos, in felul acesta prevenind micile probleme de sanatate care i-ar putea primejdui viata daca sunt neglijate.

Cerinte:

- Absolvent al Facultatii de Medicina Veterinara

- Experienta in domeniu reprezinta un avantaj, dar se poate dobandi si pe parcurs

- Relationarea cu propietarii de animale intr-o maniera respectuoasa

- Respect pentru profesia de medic veterinar

- Persoana deschisa si dornica sa invete lucruri noi

- Persoana responsabila

- Abilitatea de a lucra atat in cadrul unei echipe, cat si individual

Descrierea jobului:

- Oferim consultatii,

- Tratamente,

- Analize medicale,

- Interventii chirurgicale,

- Terapie,

- Vaccinari,

- Ecografii,

- Deparazitari,

- Cosmetica veterinara.

Programul este full-time in ture, 7h/zi de luni pana vineri, dar se lucreaza si un weekend pe luna.