Deschisă în 2011, Clinica Medicală Sf. Andrei este o unitate medicală ce oferă la cele mai înalte standarde, servicii medicale, consultaţii de specialitate, analize de laborator, ingrijire la domiciliu, spitalizare de zi dar şi tratamente şi...
citeste mai mult

SC CLINICA MEDICALA SF. ANDREI

Medic PIATRA NEAMT SC CLINICA MEDICALA SF. ANDREI

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice

PIATRA NEAMT - Neamt >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

Denumirea postului: Medic specialist / primar Diabetolog

Tip contract: Full-Time

Principalele responsabilitati:

Efectueaza consultatii, proceduri, tratamente si prescriptii in conformitate cu pregatirea medicala, competentele si specializarile pe care le are;

Este responsabil de educatia medicala a pacientului, oferindu-i acestuia informatii despre afectiunea de care sufera, evolutie, riscuri, plan de tratament;

Raspunde de desfasurarea activitatii medicale conform competentelor detinute si codului de deontologie profesionala;

Interpreteaza rezultatele investigatiilor medicale in limita competentelor detinute.

Cerinte:

Medic specialist/ primar diabetologie;

Orientare catre client;

Spirit de echipa, bune abilitati de comunicare;

Empatie, profesionalism si integritate;

Aviz de libera practica;

Beneficii:

Posibilitatea de a achizitiona locuinta cu programul Prima Casa;

Cazare provizorie in locuinta de serviciu, cu o chirie rezonabile, negociabila;

Finantarea cursulilor si competentelor de catre companie;

Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti;

Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;

Program de lucru flexibil; Pachet salarial generos.