Compania B. Braun Melsungen A.G. și-a înființat sucursala din România în octombrie 1998, în Timișoara, încurajată de succesul înregistrat în alte țări din regiune, precum Polonia, Ungaria, Cehia sau Slovacia. Grupul B. Braun pune în 2...
citeste mai mult

SC Avitum SRL

Medic Sangeorgiu de Mures SC Avitum SRL

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Nefrologie

Tip job: Full-time

Zile lucratoare: Luni Marti Miercuri Joi Vineri

Sangeorgiu de Mures - Mures >Anunt expirat - job inactiv

Căutaţi provocări în cadrul unei companii dinamice la nivel global sau al unei afaceri solide, de familie, de origine germană? La B. Braun, puteţi găsi ambele aspecte. În peste 64 de ţări, peste 60.000 de experţi îşi împărtăşesc cunoştinţele zilnic. Puteţi să vă dezvoltaţi rapid în mijlocul acestei culturi a schimbării permanente. Împreună aducem îmbunătăţiri sectorului medical de 175 de ani. Alăturaţi-vă familiei B. Braun şi împărtăşiţi-ne cunoştinţele dumneavoastră specializate!

În cadrul centrului nostru de dializă din Sângeorgiu de Mureș, județ Mureș, ne mărim echipa de medici specialiști (nefrologie).

Apreciem creativitatea, capacitatea de a înțelege nevoile pacienților și oferirea de soluții cu un impact pozitiv asupra stării lor generale de sănătate.

Cerinte:

  • Studii superioare medicale;
  • Specializare în Nefrologie/ Medic rezident an IV - specializare Nefrologie;
  • Certificat de obținere grad - specializare;
  • Cunoștințe operare calculator - MS Office;
  • Cunoștințe de limbă engleză.

Responsabilitățile principale:

  • Realizarea vizitelor medicale pentru toți pacienții tratați, în timpul programului său de lucru ori conform organizării stabilite;
  • Indicarea schemei de tratament nefrologic al pacienţilor din cadrul centrului de dializă;
  • Prescrierea și urmărirea regimului igienico-dietetic al pacienților;
  • Informarea personalul care asigură tratamentul pacienților dializați, asupra indicațiilor tratamentului, dar și a opiniei sale medicale;
  • Oferă pacienților soluții cu impact pozitiv asupra stării lor generale de sănătate, în linie cu politicile companiei și prevederile legale.

Beneficii:

  • Mediu de lucru stabil, la standarde internaționale;
  • Salariu competitiv și beneficii adaptate pieței;
  • Echipă unită, profesionistă;
  • Unelte de lucru sigure și moderne.