CONCEPTUL AMETHYST – EXCELENŢĂ ÎN TRATAMENTUL ONCOLOGIC Nou pe piaţa serviciilor medicale din domeniul oncologic, conceptul Amethyst a fost dezvoltat pentru a crea o reţea de centre care oferă tratamente de ultimă generaţie pacienţilor ...
citeste mai mult

RTC Radiology Therapeutic Center SRL

Medic Otopeni RTC Radiology Therapeutic Center SRL

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Diabet zaharat, nutritie si boli metabolice

Tip job: Full-time Part-time

Zile lucratoare: Luni Marti Miercuri Joi Vineri

Otopeni - Ilfov >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

CONCEPTUL AMETHYST – EXCELENŢĂ ÎN TRATAMENTUL ONCOLOGIC

Nou pe piața serviciilor medicale din domeniul oncologic, conceptul Amethyst a fost dezvoltat pentru a crea o rețea de centre care oferă tratamente de ultimă generaţie pacienţilor bolnavi de cancer din Europa (România, Polonia, Bulgaria, Germania, Franţa, Italia, Israel).

Primul centru Amethyst deschis este reprezentat de Centrul de Radioterapie Amethyst, situat în apropierea Bucureştiului. Actualmente este singurul Centru de Radioterapie din România care utilizează pentru toţi pacienţii trataţi tehnica IMRT-VMAT – cea mai nouă şi performantă soluţie de tratament a cancerului.

Clinicile de radioterapie Amethyst oferă servicii medicale de cea mai înaltă calitate şi utilizează ultimele tehnologii dezvoltate în domeniu, pacienţilor care suferă de afecţiuni oncologice, servicii la baza cărora stă operarea de echipamente medicale performante de ultimă generaţie, de către echipa medicală de specialişti.
  Ești medic nutriționist activ, creativ și cu experiență? Ești pasionat și de medicina naturistă? Știi cum să inspiri și să ajuți fiecare persoană în mod sociabil și prietenos? Atunci ne bucurăm dacă te vei alătura echipei noastre, activând într-una dintre cele mai bune clinici private din Romania. Îți oferim condiții de lucru într-un cadru de excelență academică și medicală.

Principalele responsabilități:
- evaluarea, diagnosticarea și tratarea problemelor de alimentare și nutriționale la nivel individual
- alcătuirea bazei unui program de nutriție și dietă personalizat, pentru fiecare pacient în parte
menținerea la zi a cunoștințelor profesionale

Candidatul ideal:
Cunoștințe cuprinzătoare de nutritie;
Cunoștințe de medicină naturistă reprezintă un avantaj, nu o cerință
Minim 2 ani de experiență practică relevantă;
- Orientare către pacient;
- Bune abilități de comunicare și muncă în echipă;
- Atentie la detalii;
- Studii finalizate;
Cunoștințe de limbă engleză