PetroMed este o retea profesionista de medici, asistenti si alti experti medicali ce lucreaza in Romania, in cadrul si pentru Grupul OMV, oferind servicii medicale si servicii de consultanta in management medical pe baza unor procese standardizate s...
citeste mai mult

Petromed Solutions SRL

Medic Brazi Petromed Solutions SRL

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Medicină generală

Brazi - Prahova >Anunt expirat - job inactiv

Responsabilitati: » Lucreaza in schimburi » Acordă asistenţă medicală pacienţilor » Asigură rezolvarea problemelor medico-chirurgicale survenite în perioada de lucru » Urmăreşte condiţiile de muncă şi expunerea profesională » Completeaza actele medico-legale ale cabinetului medical: fişele medicale ale salariaţilor, statistica medicală, analiza morbidităţii cu incapacitate temporară de muncă, actele necesare în caz de accident de muncă etc. » Acţionează pentru depistarea activă şi asigură profilaxia bolilor profesionale şi legate de profesiune » Asigură asistenţa medicală de urgenţă în accidentele de muncă şi în afecţiunile nelegate de locul de muncă, la locul accidentului şi urmăreşte evoluţia accidentaţilor » Îndrumă la unităţile sanitare de specialitate bolnavii care necesită precizare de diagnostic sau asistenţă medicală de specialitate şi monitorizează evoluţia lor » Asigură profilaxia bolilor transmisibile » asigură implementarea programelor de prevenire medicale în Petrom » Pastreaza confidentialitatea actului medical » Acorda asistenta medicala personalului detasat si angajatilor expati » Coordoneaza activitatea medicala si personalul medical mediu din cabinet in timpul schimbului sau » Efectueaza examinarea medicala completa la angajare, » Efectueaza examinarea medicala completa pentru examinarile medicale periodice, » Asigura asistenta medicala de urgenta victimelor in caz de accident si pacientilor in caz de imbolnavire; » Recomanda examinari de specialitate pacientilor in functie de necesitati; » Asigura ingrijiri medicale preventive pentru bolile profesionale, legate de profesiune si pentru bolile transmisibile; » Face recomandari cu privire la programele de sanatate in functie de datele gasite cu ocazia examinarilor medicale. Cerinte: » Medic specialist in /medicina generala/medicina de familie cu autorizaţie de liberă practică valabilă, » Minim un an experienta in specialitate » Constituie un avantaj specialitatea in medicina de urgenta » Abilitati de a lucra cu calculatorul, familiarizat inclusiv cu Microsoft Word si Excel » Cunostinte de limba Engleza » Abilităţi de automotivare » Abilitati de comunicare » Abilitati de a judeca corect si a lua decizii independent » Flexibilitate si abilitate de a actiona sub tensiune » Creativitate si abilitate de a lucra cu resurse limitate » Bun membru al echipei; » Caracter pro-activ.