MOVING PEOPLE este o companie belgiana dedicata profesionistilor din domeniul medical, specializata in recrutarea de cadre medicale pentru spitale, case de odihna si centre de ingrijire medicala si pentru sectorul farmaceutic.

Moving People Romania

Medic In afara Romaniei Moving People Romania

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Cardiologie

In afara Romaniei - In afara Romaniei >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

Medici specialisti pentru spitalele de stat din Franta

Candidatul ideal
- Detinerea certificatelor de conformitate eliberate de catre Ministerul Sanatatii
- Experienta minim 2 ani
- Cetatenie UE sau statut de membru de familie UE
- Disponibilitate pentru relocare
- Seriozitate, determinare

Descrierea jobului
Specialitati vizate: Psihiatrie; Cardiologie; Oncologie; Pediatrie; Anestezie si terapie intensiva; Geriatrie; Medicina de urgenta; Medicina de familie cu competenta in urgente; Radiologie; Ginecologie& Obstetrica Oferta
- Salarii, onorarii atractive, conditii de lucru (orar, concediu legal, avantaje) similare cu ale angajatilor din tara de destinatie
Serviciile noastre GRATUITE cuprind:
- Cursuri intensive de limba franceza pe parcursul mai multor luni
- Asistenta la intocmirea procedurilor administrative in Romania si in Franta (traducere documente, gestionare dosar, inscriere in Ordinul Medicilor);
- Organizare vizita in Franta pentru cunoasterea angajatorului si a detaliilor postului, inainte de semnarea contractului de munca;
- Contracte de munca pe perioada determinata;
- Consultanta in ceea ce priveste inchirierea unei locuinte;
- Asistenta pe toata durata sederii in tara de destinatie