Medoptic este clinica oftalmologica care ofera servicii medicale complete, in care se realizeaza consultatii si investigatii de calitate, se fac interventii chirurgicale complexe si sigure si unde fiecare pacient poate sa-si comande ochelarii sau le...
citeste mai mult

MEDOPTIC

Medic Suceava MEDOPTIC

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Oftalmologie

Tip job: Full-time Part-time

Suceava - Suceava >Anunt expirat - job inactiv

CLINICA OFTALMOLOGICA MEDOPTIC angajeaza medic specialist/primar oftalmolog in regim full time sau part time.

Candidatul ideal

Esti binevenit in echipa noastra daca:
• Ai studii de specialitate: medic specialist/primar Oftalmologie
• Detii Certificat de membru de la Colegiul Medicilor si Asigurare Malpraxis valabile
• Ai abilitati de comunicare, empatie, orientare catre pacientului, atitudine pozitiva, seriozitate si responsabilitate, abilitati de lucru in echipa
• Ai cunostinte de utilizare calculator - nivel mediu

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Consultaţii oftalmologice adulţi şi copii
Prescriere ochelari şi lentile de contact
Investigatii (Tomografie în coerenţa optică (OCT) pol anterior şi pol posterior, perimetrie computerizată, biometrie, pahimetrie,)
+/- Tratamente laser, oftalmochirurgie.

Avantajele Dumneavoastra:
- Salariu motivant
- Conditii de munca ideale si dotari de top
- Colaborare pe durata nedeterminata

Descrierea companiei

            Medoptic  este clinica oftalmologică unde se oferă servicii oftalmologice complete, in care se realizează consultaţii şi investigaţii de calitate, se fac intervenţii chirurgicale complexe şi unde fiecare pacient poate să-şi comande ochelarii sau lentilele de contact dorite.
            Am urmărit sa creăm un ansamblu medical în care să înglobăm toate serviciile de medicină oftalmologică începând cu consultaţiile curente, periodice, trecând apoi la diagnosticarea corectă şi rapidă a afecţiunilor oculare, la tratamente şi intervenţii chirurgicale complexe menite să redea sănătatea ochilor pacienţilor noştri. Avem experienţa ultimilor zece ani in care am reuşit să reunim în jurul nostru specialişti dedicaţi profesiei şi care reuşesc să impresioneze prin calitatea prestaţiei şi mai ales prin rezultatele obţinute.
             Medoptic este clinica oftalmologică și de optică medicală de top, care foloseşte cea mai avansată aparatură si  care oferă soluții complete pentru prevenirea și tratarea afecțiunilor oculare.

Servicii medicale:
Tomografie în coerenţa optică (OCT) pol anterior şi pol posterior
Perimetrie computerizată (câmp visual)
Biometrie, Pahimetrie, Tonometrie, Gonioscopie
Dispensarizare glaucom
Dispensarizare ochi diabetic
Fotografie color de fund de ochi
Extracţie corpi străini corneeni, permeabilizarea căilor lacrimale, etc.

Tratamente laser:
Retinopatie diabetică – Fotocoagulare laser
Glaucom – Trabeculoplastie laser, Iridotomie (tratarea si prevenirea atacului de glaucom)
Cataractă secundară
Miopie forte – Fotocoagulare laser

Intervenţii chirurgicale:
Cataractă
Glaucom
Injecţii Intravitranee cu Avastin/Triamcinolon
Entropion
Ectropion
Salazion
Tumorete perioculare
Blefaroplastie
Intervenţiile chirurgicale sunt efectuate de o echipă înalt calificată, în prezenţa medicului anestezist.
Cristalinele, consumabilele, medicaţia şi materialele folosite sunt cele mai bune în domeniu.
                 Accesul este restricţionat şi strict controlat, materialele sterile de unică folosinţă, staţia de tratare a aerului si filtrele HEPA cu flux de aer laminar asigură un mediu aseptic, prin eliminarea factorilor de poluare sau contaminare.
                 Este folosită o sursa neîntreruptibilă tip UPS, de mari dimensiuni, ce permite funcţionarea în maximă siguranţă şi în cazul întreruperii furnizării energiei electrice.
Pacienţii noştri au la dispoziţie în momentul de faţă serviciile Medoptic Areni, nume sub care funcţionează fostul centru oftalmologic Oftalens, situat în apropierea Policlinicii Areni şi Medoptic Bucovina, din vecinătatea Complexului Comercial Bucovina – Complex Moda.

Contact:

Medoptic Areni                                                    Medoptic Bucovina

Strada Mihai Viteazul nr. 54, Suceava              Str. Stefan cel Mare 54-56, Complex Moda, Suceava
www.medoptic.ro