Prin intermediul celor 100 centre medicale, 4 spitale si 80 de laboratoare Synevo, Grupul de Companii Medicover are grija de sanatatea a 5 milioane de clienti. Medicover are origini suedeze, desfasoara activitatea in 14 tari, iar echipa noastra are p...
citeste mai mult

Medicover

Medic Bucuresti Medicover

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Medicină generală

Tip job: Full-time

Zile lucratoare: Luni Miercuri Joi Vineri

Bucuresti - Bucuresti >Anunt expirat - job inactiv

Denumirea postului: Medic specialist / primar neonatologie/ neurolog/ gastroenterologie;

Oras: Bucuresti

Tip contract: Part- Time/ Full-Time

Principalele responsabilitati:

Efectueaza consultatii, proceduri, tratamente si prescriptii in conformitate cu pregatirea medicala, competentele si specializarile pe care le are;

Este responsabil de educatia medicala a pacientului, oferindu-i acestuia informatii despre afectiunea de care sufera, evolutie, riscuri, plan de tratament;

Raspunde de desfasurarea activitatii medicale conform competentelor detinute si codului de deontologie profesionala;

Interpreteaza rezultatele investigatiilor medicale in limita competentelor detinute.

Cerinte:

Medic specialist/ primar specialitate medicala;

Orientare catre client;

Spirit de echipa, bune abilitati de comunicare;

Empatie, profesionalism si integritate;

Aviz de libera practica si asigurare de malpraxis la zi;

Cunostinte medii de limba engleza – scris si vorbit;

Cunostinte medii de operare PC (Word, Excel, Internet).

Lucrand la noi vei avea:

Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale din Romania;

Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti;

Programe de training (in functie de pozitie/specialitate);

Participarea la diferite congrese/ conferinte medicale;

Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;

Program de lucru flexibil; Pachet complex de beneficii medicale.

Candidatii selectati vor fi contactati in maxim 2 saptamani de la data transmiterii CV-ului. Toate aplicatiile vor fi gestionate cu maxima confidentialitate.