Centrul Medical SPHERA, parte a Grupului IDS Centrul Medical SPHERA este marca inregistrata a grupului IDS, un furnizor consacrat de servicii medicale. Din grupul IDS fac parte si companiile IDS Laboratories, Medical Expert Clinic si IDS Laborato...
citeste mai mult

Centrul Medical SPHERA

Medic Bucuresti Centrul Medical SPHERA

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Dermatovenerologie

Tip job: Full-time Part-time

Zile lucratoare: Luni Marti Miercuri Joi Vineri

Bucuresti - Bucuresti >Anunt expirat - job inactiv

Medici Specialisti / Primari: Dermatovenerologie, Dermatocosmetologie
Candidatul ideal
• Medic specialist/primar specialitate medicala;
• Posibilitatea de a intra in contract cu CASMB;
• Aviz de libera practica si asigurare de malpraxis la zi;
• Certificat de membru Colegiul Medicilor vizat la zi;
• Atitudine pozitiva, proactiva fata de pacienti si colegi;
• Abilitati de comunicare, organizare, planificare a activitatii;
• Dispus sa lucreze in echipa;
• Empatie, profesionalism si integritate;
• Cunostinte medii de operare PC (Word, Excel, Internet).
Descrierea jobului / Responsabilitati:
• Efectueaza consultatii, proceduri, tratamente si prescriptii in conformitate cu pregatirea medicala, competentele si specializarile pe care le are;
• Examineaza pacientii folosind toate resursele necesare stabilirii unui diagnostic corect in conformitate cu ghidurile clinice;
• Cunoaste echipamentele medicale pe care le foloseste sau recomanda;
• Finalizeaza cazurile, urmarind traseul pacientilor la alti specialisti pana se stabileste diagnosticul, sa asigure continuitatea actului medical;
• Este responsabil de educatia medicala a pacientului, oferindu-i acestuia informatii despre afectiunea de care sufera, evolutie, riscuri, plan de tratament;
• Interpreteaza rezultatele investigatiilor medicale in limita competentelor detinute.
Beneficii:
• Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-un centru medical de traditie pe piata serviciilor medicale din Romania;
• Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti;
• Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;
• Program de lucru flexibil.

Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima confidentialitate.