De ce sa alegi Provita Plus de atentie Suntem doctori pasionati. La noi intai primiti un “buna ziua!”, iar apoi, dupa ce ne cunoastem si ne dam seama de ce nevoi aveti, gandim un tratament personalizat care sa nu presupuna medicatie sau analize...
citeste mai mult

Centrul de Diagnostic si Tratament Provita

Medic Bucuresti Centrul de Diagnostic si Tratament Provita

ai Aplicat la acest job

Specialitate: ATI

Zile lucratoare: Luni Marţi Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică

Bucuresti - Bucuresti Anunţul expira în 44 zile

Noi suntem Provita. inainte de a fi doctori, suntem oameni. Radem, salutam, si, culmea, si pe noi ne mai doare cate ceva din cand in cand. si ne tratam. si ii tratam si pe ceilalti asa cum ne tratam si pe noi. Suntem suficient de mici incat sa ne pese la fel de mult de fiecare pacient care ne trece pragul. Dar suntem destul de mari incat sa avem cei mai buni medici si cele mai moderne dotari. si mereu aflam ce a aparut in plus, pentru ca sa putem sa oferim pacientilor nostri un plus de grija si linistea ca totul va fi bine. stim ca nu scriem retetele frumos, dar ne asiguram ca iti explicam fiecare lucru astfel incat sa iti fie clar ceea ce trebuie sa facem, de ce si cum te va ajuta acest lucru. Mai vrem sa stii ceva despre noi, poate cel mai important aspect: ne place extrem de mult ceea ce facem.

Responsabilitati:

·         Asigura ingrijirea pacientilor conform cu protocoalele adoptate de sectie

·         Completeaza fisa de anestezie

·         Examineaza pacientii din sectie ori de cate ori este nevoie

·         Consemneaza zilnic in foaia de observatie

·         Efectueaza garzi conform planificarii

·         Participa la consultatii cu medicii de alte specialitati

·         Este responsabil pentru calitatea serviciilor medicale oferite pacientilor

·         Participa la rapoartele de garda

Cerinte:

·         Experienta de peste 2 ani in profesarea medicinei

·         Experienta in lucrul cu protocoale medicale

·         Bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala

·         Bune abilitati de organizare si planificare pentru o buna desfasurare a actului medical conform protocoalelor medicale agreate

·         Cunoasterea legislatiei in vigoare

·         Malpraxis si asigurare de libera practica valabile

·         Bune cunostiinte de utilizare PC