Recrutare forță de muncă în domeniul medical - Germania

Artigum GmbH

Medic Sinaia Artigum GmbH

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Medicină generală

Tip job: Full-time

Zile lucratoare: Luni Miercuri Joi Vineri

Sinaia - Prahova >Anunt expirat - job inactiv

Neu gegründete Praxis in Frankfurt/ Main sucht zum nächstmöglichen Zeitpunkt Unterstützung für unser Team. Wir sind ein junges Unternehmen und möchten in Gebieten mit Unterversorgung, den Menschen ärztliche Basisversorgung ermöglichen.
Deswegen suchen wir FA/FÄ der Allgemeinmedizin in VZ für unsere moderne hausärztliche Praxis in Frankfurt/ Main. In der Praxis sind zwei weitere Ärzte für Allgemeinmedizin tätig. Durch ausreichende Anzahl an Sprechzimmern und flexiblen Arbeitszeiten können wir Ihnen gute Arbeitsbedingungen bieten. Ebenso bieten wir Ihnen viele Fortbildungsmöglichkeiten. Es handelt sich hierbei um eine computergestütze Praxis mit EKG, Langzeit-EKG, Belastungs-EKG, Ultraschall, Ultraschall-Doppler, Sonographie, Spirometrie, Endoskopie, Langzeit-Blutdruckmessung, etc.
Wir wünschen uns für unser Team eine dauerhafte Besetzung die gerne mit uns zusammen wächst.

Ihr Aufgabengebiet:
• Ärztliche Leitung der Praxis
• Medizinische, hausärztliche Versorgung der Patienten in der Praxis
• Erstellung von Anamnesen
• Blutentnahme
• Infusionen
• Impfprophylaxe
• EKG, Ultraschall, etc.
• Hausbesuche (Führerschein notwendig)
Wir erwarten:
• Approbation
• Verantwortungsbewusstsein
• Patientenorientiertheit
• Fließend Deutsch
Wir bieten:
• Flexible Arbeitszeiten (35 Std Woche)
• Mitarbeit in einem jungen und dynamischen Team
• Die Möglichkeit mit der Praxis zu wachsen
• Großzügige Urlaubsregelung

Wenn Sie gerne in einem jungen und dynamischen Team arbeiten und unsere hausärztliche Praxis verstärken möchten, senden Sie bitte Ihre Bewerbung an:

Noul nostru cabinet medical este stabilit în zona Frankfurt, iar noi suntem în căutarea unui medic generalist, pentru a ne putea mari echipa. Din cauza lipsei de doctori în zona Hessen, noul nostru cabinet medical înființat, este în căutare de un medic generalist dinamic, entuziast, dedicat și prietenos, care sa ne ajute la îmbunatățirea ofertei medicale în zonele unde aceasta lipsește.

Noi cautam medici generaliști (cu o durata permanenta de angajare) pentru cabinetul nostru modern în zona Frankfurt. Echipa noastră este formata din 2 doctori, iar biroul va fi împărțit cu ceilalți. Cabinetul are mai multe camere de consultație, vor fi ore flexibile de munca și condiții confortabile de lucru. De asemenea vor exista și oportunități pentru creșterea veniturilor.
Ca doctor generalist în cabinetul nostru, veți avea posibilitatea să participați la cursuri interesante de training. Cabinetul este echipat cu un echipament modern și sisteme de administrație moderne.
Noi cautam un medic care este dispus să se dedice acestui proiect, pe termen lung.

Responsabilitățile dumneavoastră:
- Diagnosticarea și tratarea problemelor medicale / de sănătate a pacienților, consultare pacient
- Examinarea psihologica
- Practica și administrație
- Prelevarea probelor de sânge, perfuzii, vaccinuri, electrocardiograme, ultrasunete
- Vizita la domiciliu

Noi așteptăm:
- Simțul răspunderii
- Orientare către pacient
- Abilități de vorbire în limba germana fluent
- Drept de libera practică

Noi oferim:
- Program flexibil (35 ore / săptămâna)
- Colaborarea într-o echipă tânără și entuziastă
- Dezvoltarea profesională și de creștere
- Concediu generos
- Susținere pentru aplicarea și obținerea recunoașterii în Germania

Dacă v-a plăcut ce ați citit și sunteți interesat să vă alăturați echipei noastre , vă rugăm să ne trimiteți CV-ul dumneavoastră la adresa : ****@***.**