Cerinte: Persoana dinamica, orientata spre rezultate, foarte comunicativa, dornica de afirmare. Studii superioare, student sau absolvent al Facultatii de Stomatologie sau Medicina. Cunostinte operare PC, Word si Excel. Cunoasterea limbii Engleze este...
citeste mai mult

RESPIRO DENTAL

Front Desk Officer (Personal recepţie) Bucuresti RESPIRO DENTAL

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Implantologie dentară

Tip job: Part-time

Bucuresti - Bucuresti >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

Front desk/secretariat- RESPIRO DENTAL

Candidatul ideal:

Profilul candidatului:

-       Studii medii (studiile superioare constituie un avantaj);

-       Cunostinte de contabilitate primara,

-       Cunoştinţe foarte bune în domeniul administrativ/secretariat;

-       Limba engleza nivel conversational;

-       Cunoştinţe PC foarte bune- MS Office;

-       Abilităţi excelente de comunicare şi persuasiune;

-       Organizare, atentie la detalii, lucru in echipa;

-       Minim 1 an experienţă în activităţi similare;

-       Disponibilitatea imediata consitutie avantaj.

Descrierea jobului

Principalele responsabilităţi ale postului:

-       titularul postului are rolul de a asigura funcţionarea în condiţii optime a traficului corespondentei;

-       mentinerea evidentelor referitoare la facturile prestatorilor de servicii si a furnizorilor;

-       mentinerea legaturii cu toate departamentele companiei pe linie administrativa;

-       efectuarea sarcinilor de secretariat,

-       intampinarea clientilor/pacientilor si asigurarea tuturor conditiilor pentru buna desfasurare a intalnirilor/protocolului.

Descrierea companiei:

După 7 ani de practică într-una dintre cele mai mari clinici stomatologice din România, Dr. Dan Borteanu a hotărât în 2007 să preia clinica de pe Hristo Botev 7, pentru a o transforma în ceea ce este astăzi Respiro Dental Clinic. Clinica are un plan anual de achiziții, prin care se completeaza aparatura cu ultimele descoperiri în domeniu. Cea mai nouă aparatură din clinică este scanerul Condor. Deși clinica este specializată în chirurgie și implantologie, nevoia pacienților pentru tratamente integrate i-a determinat să acopere întreaga gamă de servicii, de la obturații de canal, la aparate dentare, la fațete, coroane și proteze, ajungând chiar să aiba propriul laborator de tehnică dentară în incinta clinicii. Mai mult, în clinica orice procedură beneficiază de o perioadă de garanție între 1 și 3 ani.