INTERMEDICAS WORLDWIDE pune la dispozitia pacientilor sai servicii medicale specializate de second opinion, cu acces direct la medici de calibru international din Europa, SUA si Japonia.

Intermedicas

Front Desk Officer (Personal recepţie) Bucuresti Intermedicas

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Medicină generală

Bucuresti - Bucuresti Anunţul expira în 27 zile

Fondată în anul 2011, Intermedicas este prima clinică din România specializată pe servicii de second opinion medical, cu acces direct la medici de talie internațională din Europa, SUA și Japonia. Intermedicas oferă servicii de second opinion, diagnosticare și tratament medical în România și în străinătate.

Profil candidat:
-Persoana amabila, calda, empatica, cu abilitati de comunicare si de integrare in colectiv;
-Experienta de lucru in receptie medicala constituie un avantaj;
-Experienta de lucru cu programe digitale de management cabinet medical constituie un avantaj.

Responsabilitati:
-Programarea pacientilor, oferirea de informatii sumare despre specialitatile existente.
-Comunicarea, comunicarea online cu medicii;
-Activitati de secretariat: transmitere de faxuri, e-mailuri, trimitere documente prin curier,  buna circulatie a corespondentei;
-Incasari cash/card; intocmire mic raport contabil la sfarsitul turei.