Farmaciile Pharmageea , fac parte din societatea Pharmageea -srl , care a luat fiinta in 2004,. Evolutia societatii a fost marcata de toate schimbarile economice si politice , rapide , contradictorii si de multe or...
citeste mai mult

PHARMAGEEA SRL

Farmacist Satu Mare PHARMAGEEA SRL

Zile lucratoare: Luni Marţi Miercuri Joi Vineri Sâmbătă Duminică

Satu Mare - Satu Mare >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

Farmacist

Tip contract: Full-Time

Principalele responsabilitati:

Eliberezi medicamente, materiale sanitare conform documentelor de primire (facturi fiscale) si documentelor de eliberare (retete, foi de condica) si verifici termenele de valabilitate a medicamentelor si produselor farmaceutice.

Verifici documentele de eliberare sa fie completate corespunzator si sa contina parafa si semnatura medicului prescriptor, inclusiv parafa si semnatura medicului sef de sectie.

Recomanzi modul de administrare a medicamentelor eliberate, conform prescriptiei medicului si oferi informatii privind efectele si reactiile adverse ale medicamentului eliberat.

Utilizezi si pastrezi in bune conditii echipamentele si instrumentarul din dotarea farmaciei.

Utilizezi calculatorul pentru documente de primire (facturi fiscale) si documente de eliberare a medicamentelor si materialelor sanitare conform programului agreat de instituţie, CASMB, CNAS, unde institutia are relatii contractuale.

Cerinte:

·         Orientare catre client;

·         Spirit de echipa, bune abilitati de comunicare;

·         Empatie, profesionalism si integritate;

Beneficii:

·         Salariu extrem de motivant

·         Program de lucru flexibil

·         Decontare transport sau chirie

·         Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde performante impreuna cu o echipa de profesionisti;

·         Dotari tehnice si echipamente de buna calitate;