Societatea Nucleos Logistics, infiintata in 1999, ofera servicii logistice companiilor producatoare si importatoare din domeniul farmaceutic. Incepand cu anul 2013 si pana in prezent compania a integrat cel mai inovator sistem de distributie “dire...
citeste mai mult

NUCLEOS LOGISTICS

Farmacist şef/Diriginte Otopeni NUCLEOS LOGISTICS

Tip job: Full-time

Zile lucratoare: Luni Marti Miercuri Joi Vineri

Otopeni - Ilfov >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

Manager Asigurarea Calitatii (QA Manager)

Candidatul ideal

- Absolvent al Facultatii de Farmacie;
- Certificat de Membru al Colegiului Farmacistilor din Romania;
- Cunostinte temeinice a legislatiei farmaceutice in vigoare;
- Cunostinte solide a Ghidului de Buna Practica de Distributie angro (GBDP 2015), OMS 761/2015 si OMS 131/2016;
- Experienta de minim 1 an pe o pozitie similara;
- Foarte bune abilitati de organizare si control, de comunicare;
- Persoana disciplinata, operativa, rezistenta la stres;
- Cunostinte de operare PC;
- Cunostinte referitoare la sistem de management al calitatii (ISO 9001:2008)/ sistem de management al calitatii pentru dispozitivele medicale (ISO 13485:2016);

Descrierea jobului

- Organizeaza si conduce activitatea si personalul din depozitul farmaceutic;
- Coordoneaza activitatea depozitului in ceea ce priveste: receptia, pastrarea, pregatirea produselor in vederea livrarii, expeditia si transportul la clienti, astfel incat sa se asigure trasabilitatea produselor si activitatilor;
- Supravegheaza si implementeaza sistemul de management al calitatii in cadrul depozitului de medicamente;
- Organizeaza si supravegheaza activitatea in ceea ce priveste buletinele de analiza si certificatele de calitate;
- Se asigura de respectarea regulilor de buna practica, de distributie si de transabilitatea fiecarui produs;
- Pastreaza toate documentele, informatiile si inregistrarile tranzactiilor efectuate, necesare pentru asigurarea transabilitatii distributiei fiecarui medicament pana la distribuitorul en detail;
- Organizeaza si supravegheaza activitatea legata de produsele toxice;
- Intocmeste, modifica si urmareste procedurile standard de operare si instructiunile de lucru;
- Evalueaza conformarea cu ghidul de buna practica de distributie in ceea ce priveste sistemul de management al calitatii si il optimizeaza in functie de legislatia in vigoare;
- Desfasoara activitati de asigurarea calitatii in domeniul depozitarii/manipularii produselor farmaceutice (medicamente, dispozitive medicale, suplimente alimentare, produse psihotrope).
- Efectueaza instruirile privind cunoasterea si aplicarea Regulilor de buna practica de distributie angro a medicamentelor si privind sistemul de management al calitatii;
- Participa la evaluarea furnizorilor si clientilor respectand dispozitiile procedurilor in vigoare;
- Participa la auditurile de asigurarea calitatii efectuate de client/autoritati;
- Reprezinta compania in relatia cu Ministerul Sanatatii si Agentia Nationala a Medicamentului si a Dispozitivelor Medicale si alte autoritati in domeniu.

Se solicita recomandari.