MNT Healthcare Europe

Coordonator receptie Bucuresti MNT Healthcare Europe

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Medicină generală

Bucuresti - Bucuresti Anunţul expira în 16 zile

NeoLife Medical Center, membra a Grupului International Bozlu, este una din clinicile medicale de referinta din Romania si spatiul est european, unde experienta internationala, traditia si inovatia in medicina se conjuga la superlativ. Tehnici si echipamente revolutionare de diagnostic si tratament au fost aduse, in premiera, in Romania.

Coordonator Receptie

Responsabilitati

-Crearea si mentinerea unei bune relatii cu clientii;

-Coordonarea echipei din Receptie;

-Asistarea membrilor echipei coordonate in rezolvarea situatiilor care apar cu clientii interni si externi;

-Analizarea caietului de reclamatii si solutionarea fiecarui caz in parte;

-Verificarea reprogramarilor si a confirmarilor la consultatii;

-Evaluarea gradului de satisfactie a clientilor;

-Dezvoltarea si implementarea procedurilor de lucru pentru cresterea eficientei echipei coordonate;

- participarea activa la procesele de evaluare si dezvoltare a membrilor echipei;

-Organizarea personalului pe ture de lucru si pastrarea evidentelor legate de eventuale modificari ale acestora;

-Raportarea zilnica a evenimentelor deosebite.

Candidatul ideal:

-Are minim 2 ani experienta intr-un post similar (constituie un avantaj domeniul medical);

-Are abilitati de coordonare, planificare, evaluare si motivare a echipei;

-Este persoana calma, toleranta, cu abilitati de rezolvare a problemelor;

-Este persoana activa, cu rezistenta la lucrul sub presiune;

-Dovedeste abilitati de comunicare, negociere, relationare cu clientii (interni si externi);

-Isi doreste sa activeze intr-un domeniu de inalt profesionalism;

-Da dovada de seriozitate, integritate si confidentialitate;

Se asigura un pachet salarial motivant iar programul este de 8 ore/zi.