Alpha Clinic este o clinică medicală modernă, situată în Oltenița, județul Călărași la 30 min distanță de București. Aici își desfășoară activitatea un număr de 10 medici cu următoarele specialități: ORL, Oftalmologie, Obstetric...
citeste mai mult

ALPHA MEDICAL INVEST SRL

Medic Oltenita ALPHA MEDICAL INVEST SRL

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Cardiologie

Oltenita - Calarasi Anunţul expira în 37 zile

ALPHA CLINIC a fost înființată din dragoste față de oameni. Dacă ar fi să vorbim despre ce are omul cel mai de preț, am vorbi despre cel mai important aspect și anume sănătatea. Suntem o echipă formată din medici de diverse specialități caracterizată prin ambiție, perseverență și seriozitate, pentru care grija față de pacient reprezintă o prioritate. De aceea, depunem toate eforturile pentru a răspunde nevoilor dumneavoastră și pentru a ne asigura de calitatea si siguranța actului medical. In momentul de fata cautam un medic specialist cardiolog pentru clinica din Oltenita (45 Km de Bucuresti).

Cerinte pentru ocuparea postului:

-          Studii superioare medicale

-          Certificatul de obtinere al gradului (specialist, primar)

-          Autorizatie de libera practica si malpraxis valabile

-          Operare PC, pachet Microsoft Office

-          Responsabilitate, dorinta de autoperfectionare, spriti de initiativa, bune abilitati de comunicare si lucru in echipa, orientare spre rezultate, gandire strategica si analitica.

Atributii si responsabilitati:

-       In orice interactiune cu pacientul, respecta principiile ingrijirii centrate pe pacient, cautand sa asigure o experienta cat mai buna a acestuia in cadrul Centrului

-       Asigura efectuarea examenului clinic general si al investigatiilor medicale

-       Efectueaza consultatii, proceduri, tratamente si prescriptii in conformitate cu pregatirea medicala

-       Este responsabil de educatia medicala a pacientului oferindu-i un plan de tratament

-       Raspunde de desfasurarea activitatii medicale conform competentelor obtinute

-       Respecta politicile si procedurile sistemului de management al calitatii.

Ce iti oferim:

-       Salariu fix + procent din incasari

-       Decontare transport sau masina care sa va transporte zilnic

-       Dezvoltare continua intr-o echipa de specialisti,

-       Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate