Fabrica P&G Urlati / IRCA SISTEM SRL

P&G - Procter & Gamble - Fabrica Urlati

Biochimist Urlati P&G - Procter & Gamble - Fabrica Urlati

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Microbiologie medicala

Urlati - Prahova Anunţul expira în 32 zile

Desemnata „Cea mai buna fabrica P&G din Europa, din anul 2015”, fabrica Procter&Gamble din Urlati furnizeaza marci indragite pentru ingrijirea parului precum Head&Shoulders si Pantene catre mai mult de un miliard de consumatori din peste 40 de tari, in Europa, Turcia, Israel, Asia Centrala si Regiunea Caucaz. Fabrica de ultima generatie este dovada modului in care o companie poate ajuta Romania sa exceleze in Europa moderna, prin inovatie, profesionalism, voluntariat si sprijinul acordat comunitatii.

Profilul candidatului:
-Absolvent al facultatii de Biologie sau Chimie
-Minim 2 ani experienta in activitatea de control microbiologic;
-Cunostinte de biochimie, microbiologie generala si specifica;
-Intocmire inregistrari specifice activitatii de laborator;
-Reguli de buna practica pentru laboratoare;
-Cunoasterea tehnicilor lucru specifice pentru laboratoarele de microbiologie ;
-Cunoasterea conceptului HACCP (Hazard analysis and critical control points) pentru identificarea punctelor critice de control microbiologic in aria de productie;
-Cunoasterea regulilor de buna practica de fabricatie si impachetare;

Responsabilitatile principale ale acestei pozitii sunt:
- Coordoneaza activitatea laboratorului de microbiologie (4 oameni in subordine)
- Executa lunar auditul pentru verificarea ordinii si curateniei in fabrica, conform
programarilor
- Stabileste impreuna cu managerul QA si cu managerii de productie masuri corective in cazul
in care se constata abateri de la normele microbiologice, sau tendinte de iesire din aceste
norme, precum si in cazul oricaror abateri de la normele de igiena si curatenie
- Intocmeste trenduri pe baza rezultatelor si le raporteaza atat la nivel de fabrica cat si la nivel
global
- Implementeaza actiuni corective in urma observatiilor gasite la audit
- Supervizeaza toate lucrările de calibrare si întreţinere a echipamentelor de laborator şi
ustensilele necesare prelevarii mostrelor;