Prin intermediul celor 100 centre medicale, 4 spitale si 80 de laboratoare Synevo, Grupul de Companii Medicover are grija de sanatatea a 5 milioane de clienti. Medicover are origini suedeze, desfasoara activitatea in 14 tari, iar echipa noastra are p...
citeste mai mult

Medicover

Asistent medical Bucuresti Medicover

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Medicină generală

Tip job: Full-time

Zile lucratoare: Luni Miercuri Joi Vineri

Bucuresti - Bucuresti >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

Medicover isi mareste echipa!

Asistent medical – ambulator/ neonatologie/ moasa

Locatie: Spital Medicover

Oras: Bucuresti

Raporteaza catre: Asistent sef

Principalele responsabilitati:

Furnizeaza servicii de ingrijiri generale de sanatate, de natura preventiva, curativa si de recuperare;

Planifica, organizeaza si evalueaza furnizarea serviciilor de ingrijiri generale de sanatate;

Respecta vointa pacientului si dreptul acestuia de a refuza sau opri ingrijirile acordate cu exceptia cazurilor de forta majora;

Raspunde de calitatea actului medical efectuat;

Asigura indeplinirea indicatiilor consemnate de medic in fisa/raportul pacientului, in limitele competentei;

Efectueaza tratamentul si procedurile conform prescriptiei scrise a medicului numai dupa semnarea consimtamantului de catre pacient;

Monitorizeaza functiile vitale;

Recolteaza probe biologice: secretii ginecologie, probe urina, culturi nazofaringiene, plagi operatorii;

Asista si ajuta medicul la examinari/ explorari sau proceduri gastro: endoscopie digestiva superioara, colonscopie; proceduri ORL (fibroscopie, spirometrie);

Asigura circuitul pacientului catre departamentele cu paturi in caz de internare;

Asigura transportul pacientilor la investigatii in conditii de securitate in functie de starea acestora;

Asigura utilizarea adecvata a dezinfectantelor (spectru de actiune, concentratie, modul corect de utilizare), decontamineaza si asigura sterilizarea la rece a instrumentarului,acolo unde este cazul;

Identifica si raporteaza superiorului direct infectiile nozocomiale.

Cunostinte, experienta si abilitati necesare:

Minim 6 luni experienta pe un post de asistent medical;

Experienta in domeniul privat poate constitui avantaj;

Orientare catre client si bune abilitati de comunicare;

Atentie la detalii, bune abilitati de lucru in echipa;

Cunostinte medii de operare PC;

Cunostintele medii de limba engleza pot constitui un avantaj;

Scoala postliceala sanitara sau colegiul sanitar – absolvite.

Lucrand la noi vei avea:

Posibilitatea de a construi si dezvolta o cariera pe termen lung intr-o companie de traditie pe piata serviciilor medicale din Romania;

Oportunitatea de a desfasura activitatea la standarde internationale impreuna cu o echipa de profesionisti;

Programe de training ( in functie de pozitie/specialitate);

Participarea la diferite congrese/ conferinte medicale;

Dotari tehnice si echipamente de cea mai buna calitate;

Program de lucruflexibil;

Pachet complex de beneficii medicale.

Candidatii selectati vor fi contactati in maxim 2 saptamani de la data transmiterii CV-ului. Toate aplicatiile vor fi gestionate cu maxima confidentialitate.