Prin intermediul celor 100 centre medicale, 4 spitale si 80 de laboratoare Synevo, Grupul de Companii Medicover are grija de sanatatea a 5 milioane de clienti. Medicover are origini suedeze, desfasoara activitatea in 14 tari, iar echipa noastra are p...
citeste mai mult

Medicover

Asistent medical Bucuresti Medicover

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Medicină generală

Zile lucratoare: Luni Marti Miercuri Joi Vineri Sambata Duminica

Bucuresti - Bucuresti >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

Candidatul ideal

Minim 1 an experienta anterioara ca asistent medical;
Orientare catre client si bune abilitati de comunicare;
Atentie la detalii, bune abilitati de lucru in echipa;
Cunostinte medii de operare PC (Word, Internet);
Cunostintele medii de limba engleza pot constitui un avantaj.

Descrierea jobului

Participa la educatia medicala a pacientului;
Gestioneaza eficient circuitul pacientilor in sala de asteptare astfel incat sa evite intarzierile;
Pregateste cabinetele medicale cu tipizatele si consumabilele medicale necesare desfasurarii consultatiei;
Pregateste instrumentarul, aparatura necesara si asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale;
Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului.