Laboratorul efectueaza in regim ambulator o gama larga de analize medicale conform standardelor de calitate internationale. Investigatiile diferite precum alergologie, biologie moleculara, biochimie, hematologie, imunologie, markeri cardiaci, endocri...
citeste mai mult

Laboretica

Asistent medical Bucuresti Laboretica

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Medicină generală

Tip job: Full-time

Zile lucratoare: Luni Marti Miercuri Joi Vineri

Bucuresti - Bucuresti >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

Asistent Medical Generalist – Clinica Laboretica

Profilul candidatului idea:

- Studii de specialitate: absolvent al Scolii Sanitare Postliceale sau al Facultatii de Moase si Asistenti Medicali;

- Autorizatie libera practica si asigurare malpraxis – documente valabile;

- Experienta minim 1 an in specialitate;

- Limba engleza - nivel mediu;

- Cunostinte MS Office - nivel mediu;

- Persoana pozitiva cu excelente abilitati de comunicare si empatie, orientata spre nevoile pacientului, responsabila, organizata.

Descrierea jobului:
- Recolteaza probe pentru diverse analize medicale;
- Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului;
- Participa la educatia medicala a pacientului;
- Gestioneaza eficient circuitul pacientilor in sala de asteptare astfel incat sa evite intarzierile;
- Pregateste cabinetele medicale cu tipizatele si consumabilele medicale necesare desfasurarii consultatiei;
- Pregateste instrumentarul, aparatura necesara si asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale.

Program de lucru: regim full-time in ture de zi.

Beneficii:
-Salariu fix si atractiv;
- 21 zile de concediu/an

Pot aplica asistentii medicali care isi doresc sa se dezvolte profesional alaturi de companie pe termen lung si vad perspectiva de a lucra in cadrul unei companii stabile. De asemenea, sunt invitati sa aplice candidatii responsabili, care isi practica meseria cu pasiune si integritate profesionala.

Asteptam CV-ul tau pe adresa: ****@***.**

Te asteptam cu drag in echipa noastra! – Echipa Laboretica