Dr. Leventer Mihaela a deschis primul cabinet privat de dermatologie in 1996. De atunci numarul pacientilor consultati si tratati de dr. Mihaela Leventer a crescut exponential. Pacientii multumiti au adus alti pacienti indiferent de locatia in care d...
citeste mai mult

Dr. Leventer Centre

Asistent medical Bucuresti Dr. Leventer Centre

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Medicină generală

Bucuresti - Bucuresti Anunţul expira în 40 zile

Dr. Leventer Mihaela a deschis primul cabinet privat de dermatologie in 1996, iar in prezent centrul a ajuns la 40 de colaboratori. De atunci numarul pacientilor consultati si tratati de dr. Mihaela Leventer a crescut exponential. In cadrul centrului exista un departament de chirurgie Mohs, iar profesionistii clinicii au peste 250 de cazuri complexe operate.  Exista, deasemenea, o unitate de histopatologie, una de fizioterapie cutanata, un departamant de lasere și aparate terapeutice nonlaser, doua sali de operatie complet utilate si un mic stationar. Tot timpul la curent cu noutatile, echipa lucreaza cu cea mai performanta tehnologie, achizitionand si in prezent aparatele care si-au dovedit eficienta.

Asistent medical generalist

Se accepta atat asistenti debutanti, dar cu dorinta de invatare, cat si asistenti cu minim 1 an experienta in domeniul medical.

Cerinte:

·         Absolvent studii medii sau superioare de specialitate finalizate cu diploma de absolvire - obligatoriu;

·         Aviz de libera practica valabil;

·         Asigurare de malpraxis valabila;

·         Persoana cu abilitati de comunicare si orientata catre nevoile pacientului;

·         Capacitate de planificare si organizare;

·         Persoana proactive, cu capacitate de integrare si lucru intr-o echipa dinamica;

·         Cunostinte operare PC - Word, Excel minime;

·         Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu constituie un avantaj.

Responsabilitati:

·         Asigura pregatirea completa a pacientului pentru consultatii, tratamente si interventii;

·         Participa la pregatirea interventiilor si tratamentelor in limitele sale de competenta;

·         Asista medicul pe parcursul interventiilor si tratamentelor in limitele sale de competenta;

·         Raspunde de ordinea, curatenia si dezinfectia la locul sau de munca;

·         Promovarea imaginii companiei in relatiile cu pacientii Centrului.

Programul clinicii: 08:00-21:00; se lucreaza in ture, 8h/zi + o sambata/luna

Beneficii:

- Salariu fix + bonuri de masa;

- Zona centrala;

- Mediu placut, curat si primitor.

NU trebuie sa aplice candidati care cauta oportunitati pe termen scurt sau nu vor sa respecte protocolul de lucru dintr-un mediu profesionist.

Te asteptam cu drag in echipa noastra! – Echipa Dr.LeeventerCentre