Clinica stomatologica

TimusDent

Asistent dentar Brasov TimusDent

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Stomatologie generală

Tip job: Full-time

Zile lucratoare: Luni Miercuri Joi Vineri

Brasov - Brasov >Anunt expirat - job inactiv

Descriere

Cerintele postului:
- studii medii sau superioare de specialitate (asistenta medicala)
- autorizatie de libera practica;
- persoana bine organizata;
- bune abilitati de comunicare si relationare.

Responsabilitatile postului :

Pregatirea materialelor necesare tratamentelor dentare conform instructiunilor medicului stomatolog;
Pregatirea instrumentelor stomatologice si punerea la dispozitia medicului stomatolog conform instructiunilor acestuia ;
Dezinfectarea si sterilizarea instrumentelor stomatologice conform instructiunilor medicului (presterilizarea instrumentarului si curatarea mecanica);
Pregatirea cabinetului stomatologic pentru desfasurarea optima a actului medical
Utilizarea si intretinerea corecta a aparaturii existente in unitul dentar;
Consemnarea datelor in fisele pacientilor,registrul de consultatii a manoperelor efectuate de medicul stomatolog ;
Pregatirea materialelor pentru luarea amprentelor dentare;
Transmiterea amprentelor tehnicianului dentar;
Respectarea programului de lucru al cabinetului;

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Lucrul in cadrul unui cabinet stomatologic cu dotari moderne;
- Mediu de lucru dinamic