ORTHOexclusive

Asistent dentar Bucuresti ORTHOexclusive

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Ortodonţie

Tip job: Full-time

Zile lucratoare: Luni Miercuri Joi Vineri

Bucuresti - Bucuresti >Anunt expirat - job inactiv

STUDII NECESARE POSTULUI de ASISTENTA ORTODONTIE, IGIENIST DENTAR

• Post-liceala / specializare – Asistent Medical Generalist, Tehnica dentara, Asistent medical balneo-fizio-kinetoterapie şi recuperare, Asistent medical nutritie si dietetica, sau in curs de specializare.

• Cunostinte teoretice si practice care sa iti permita: sa intelegi termenii de baza din domeniu, sterilizare instrumentar medical, etc.

• Cunostinte de limba engleza si franceza nivel mediu sau avansat

APTITUDINI NECESARE

• Integritate, corectitudine si devotement

• Confidentialitate

• Atitudine si comportamente pozitive cu ajutorul carora sa relationezi intr-un mod constructiv si non-conflictual cu pacientii, angajatii si colaboratorii clinicilor

• Dorinta de perfectionare continua validata prin actiuni concrete si consecvente de instruire si dezvoltare profesionala si personala

• Capacitatea de organizare eficienta atat a activitatilor, cat si a cabinetului dentar

• Initiativa concretizata prin motivare si determinare in gasirea si aplicarea de solutii optime care sa contribuie la preventia sau depasirea obstacole intampinate

• Experienta sau adapatabilitate in interactiunea cu copii si parinti.

DESCRIEREA POSTULUI

• Sub supravegherea directorului clinicii angajatei ii revine responsabilitatea de a oferi asistență medicală de calitate și servicii excelente pentru pacienți.

• Aceasta include: asistarea medicului in cabinet la toate procedurile, implicit realizarea amprentelor si înregistrărilor de ocluzie.

• Realizeaza fotografiile de diagnostic si colaboreaza cu laboratoarele ortodontice .

• Realizeaza sterilizarea și întreținerea instrumentelor si se asigura ca toate protocoalele de sterilizare sunt corecte.

• Trebuie să fie în măsură să completeze fisa pacientului si sa le explice etapele, protocoalele si tipul documentatiei necesare realizarii planului de tratament.

• Da instructiuni pre si post-operative în limitele desemnate de medicul ortodont.

• Furnizează informatii si face instructajul de igienă orală pentru pacienti.

• Perfectionare profesionala continua si training-uri oferite atat în cadrul clinicii cat si în strainatate

DESCRIEREA CLINICII

Postul de asistent medical sau igienist este unul extrem de important in cadrul echipei noastre deoarece ofera suport medicului si impreuna cu acesta asigura reusita tratamentului, confortul si siguranta pacientului. Si pentru ca pretuim fiecare coleg si ne dorim sa contribuim la dezvoltarea sa, am pregatit un pachet salarial atractiv si un mediu de lucru extraordinar care ii poate aduce numeroase beneficii. Daca profilul tau corespunde viziunii si cerintelor noastre, te invitam sa aplici pentru oportunitatea de a deveni membru al echipei ORTHOexclusive.

LOCAȚIE

Bucuresti, Dorobanti

TIPUL POZIȚIEI

Full-time / Part time ( în cazul stdentilor )

CONTACT

ORTHOexclusive Clinic

Str. Roma, Sect. 1 Bucuresti

Tel: **** *** ***