Fundatia Policlinici Sociale Regina Maria este o organizatie non-profit care ofera asistenta medicala integrata gratuita persoanelor fara venituri si fara asigurare medicala sau cu venituri foarte mici din Bucuresti prin intermediul Policlinicii de l...
citeste mai mult

Fundatia CMU Regina Maria

Asistent dentar Bucuresti Fundatia CMU Regina Maria

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Stomatologie generală

Tip job: Full-time

Zile lucratoare: Luni Marti Miercuri Joi Vineri

Bucuresti - Bucuresti >Anunt expirat - job inactiv

Policlinica Sociala Sala Palatului este un proiect social al Fundatiei Policlinici Sociale Regina Maria. Fundatia noastra este o organizatie non-profit care ofera asistenta medicala integrata gratuita persoanelor fara venituri si fara asigurare medicala din Bucuresti.In acest moment angajam:

Asistent medical stomatologie – Policlinica Sala Palatului

Cerinte:

·         Studii de specialitate;

·         Experienta pe stomatologie constituie un avantaj;

·         Excelente abilitați de comunicare și relaționare;

·         Persoana empatica, dinamica, activa;

·         Autorizatie de libera practica valabila;

·         Capacitate de planificare si organizare;

Responsabilitati:

·         pregatirea cabinetului pentru desfasurarea optima a actului medical;

·         asistarea medicului stomatolog in timpul manoperelor;

·         pregatirea materialelor necesare tratamentelor dentare/interventiilor ghirurgicale conform instrucțiunilor stabilite de medic;

·         curațarea/sterilizarea instrumentarului medical;

·         gestionarea stocului de materiale;

·         evidenta programarilor.

Beneficii:

·         Salariu motivant;

·         Norma full time: 8 ore/zi de L-V;

·         Training de introducere in activitate.