La Ada Dental Center abordăm integrativ problemele de sănătate orală, îmbinând tratamentele estetice faciale și tratamentele stomatologice pentru obținerea unor rezultate excepționale și de lungă durată.

ADA Dental Center

Asistent dentar Bucuresti ADA Dental Center

ai Aplicat la acest job

Specialitate: Stomatologie generală

Bucuresti - Bucuresti >Anunt expirat - job inactiv

În cadrul clinicii Ada Dental Center abordăm integral problemele de sănătate orală, îmbinând tratamentele estetice faciale și tratamentele stomatologice pentru obținerea unor rezultate excepționale și de lungă durată. Cu ajutorul tehnicilor și a tehnologiei de ultimă generație, dar și a experienței de peste 20 ani, ne-am făcut remarcați atât prin rezultatele obținute, cât și prin tratamentele de prevenție și prin prețuirea relației medic-pacient.

ASISTENT DENTAR

Profilul candidatului ideal:

- Studii de specialitate;

- Experienta de cel putin 1 an in domeniul stomatologic;

- Adaptabilitatea la lucrul in echipa;

- Nivel ridicat de seriozitate.

Responsabilitati:

- Pregatirea materialelor necesare tratamentelor dentare conform instructiunilor medicului stomatolog;

- Pregatirea instrumentelor stomatologice si punerea la dispozitia medicului stomatolog conform instructiunilor acestuia ;

- Dezinfectarea si sterilizarea instrumentelor stomatologice;

- Pregatirea solutiilor necesare dezinfectiei instrumentarului;

- Trimiterea spre sterilizare a instrumentelor stomatologice dezinfectatate;

- Asistarea medicului la scaun.

Program de lucru:

- 8h/zi, 6h/zi sau 4h/zi

Beneficii:

- Salariu fix si atractiv.

Sunt invitati sa aplice asistentii dentari care isi doresc sa se dezvolte profesional alaturi de companie pe termen lung si vad perspectiva de a lucra in cadrul unei companii stabile. De asemenea, sunt invitati sa aplice candidatii responsabili, care isi practica meseria cu pasiune si integritate profesionala.

NU trebuie sa aplice candidati care cauta oportunitati pe termen scurt sau nu vor sa respecte protocolul de lucru dintr-un mediu profesionist.